Привіт, мене звати Лев Лукомський
я займаюсь розробкою веб-сайтів та ігор
..і записую в блог все що взбреде в голову :) Автор

Такабоні 4

 1. Суперробот Джанні (всепроникаючий, всеруйнуючий і т.п.) дала героєві клятву: «Ніхто інший, як я, уб'ю тебе!». Джанні обіцяє героєві виконати одне передсмертне прохання. Як урятуватися героєві? Розгадка: П.Ентоні «Ніхто інший, як я». Герой просить убити його через 50 років. Всі ці роки Джанні буде його вірним охоронцем, рятуючи його від будь-якої іншої смерті.
 2. Один мандрівник потрапив у полон до амазонок. Вони повинні його вбити, але обіцяли виконати одне передсмертне прохання. Яке прохання висловив мандрівник? Розгадка: «Нехай мене вб'є найкрасивіша/найнекрасивіша з вас».
 3. Художник Рокуел Кент жив у невеликому селищі й задумав побудувати для всіх тенісний корт. Чомусь це зустріло скажений опір одного з жителів. Один раз у присутності багатьох людей Кент, розлючений постійними причіпками, не стримався й наговорив своєму супротивникові безліч образ і погроз, за що був притягнутий до суду. Звинувачення в образі загрожувало невеликим штрафом. А от за погрозу вбити він міг бути засуджений на кілька місяців в'язниці. Художник міг, звичайно, відмовитися від своїх слів, жителі б його не видали, але це значило б упустити свою честь. Як вийти із цієї ситуації? Розгадка: На запитання судді: «Ви дійсно загрожували вбити заявника?» Кент відповів: «Так, загрожував. Убити, засмажити і з'їсти». Подальші слова сховав регіт глядачів.
 4. Зламали двері в кімнату. У кімнаті лежить мрець у калюжі води. Розгадка: З вікна потрапили шматком льоду в скроню.
 5. Чоловік зайшов в автобус і прокомпостував пачку сигарет. Розгадка: Контролер дивився на зразок компостера.
 6. Професор дивиться в замкову щілину й бачить: батько сина професора б'ється із сином батька професора. Хто з ким б'ється? Розгадка: Професор - жінка. Чоловік б'ється із братом.
 7. На першому поверсі будинку розміщено три вимикачі у виключеному стані. Кожен включає одну із трьох лампочок, які знаходяться на другому поверсі. Як визначити, який вимикач відповідає якій лампочці, піднімаючись на другий поверх не більше одного разу? На вулицю виходити не можна і т.д. Розгадка: Включити один вимикач хвилин на 10. Потім виключити його і включити інший. Піднятися на другий поверх. Одна з лампочок горить, а інша — тепла.
 8. Як, маючи лише 2 пари рукавичок, лікар може оглянути трьох хворих з різними інфекційними захворюваннями і не заразитися при цьому самому? Розгадка: Втретє одні з рукавичок вивертаються навиворіт і одягаються поверх інших.
 9. Аналогічно, 3 пари рукавичок на 5 хворих. Розгадка: Тут рукавички доведеться вивертати два рази.
 10. На палубі тихоокеанського лайнера самотньо стоїть мільярдер і курить сигару. До нього підходить витончена дама й вимагає гроші, загрожуючи звинуватити його в спробі зґвалтування. Він не погоджується. Вона рве на собі одяг і кличе на допомогу. Збігаються люди. Однак мільярдер легко доводить, що він невинен. Як? Розгадка: Він струсив довгий попіл із сигари.
 11. У газеті розміщена замітка «Смерть у горах» з фотографією подружньої пари й співчуттям чоловікові із приводу загибелі дружини. Хтось прийшов у поліцію, після чого чоловік був заарештований за підозрою у вбивстві. Розгадка: Ця людина була свідком того, що чоловік купував у касі тільки один зворотній квиток.
 12. У кімнаті на столі - карти, за столом усі мертві. У більшості на лицях гримаси. І лише в одного - нормальний вираз лиця. Розгадка: У підводному човні закінчувався запас повітря. Один застрелився (останнім патроном), а інші загинули від задухи. У карти розігрувалося право застрелитися.
 13. У пустелі знайдено мертву людину із сірником у руці. Що відбулося? Розгадка: Двоє летіли на повітряній кулі. Куля падала, і вони розіграли на сірниках, кому стрибати з кулі.
 14. Людина отримала посилку, у якій лежала мертва миша. Він сповістив про це в поліцію, і відправника посилки притягли до суду за шахрайство. Розгадка: Відправник мав вислати коштовності. Він сподівався, що миша прогризе діру і втече, а пошту вдасться звинуватити у втраті.
 15. Мавпа, сидячи на дереві, випадково стала свідком гри богів у шахи. Спостерігаючи, вона й сама навчилася чудово грати. Одного разу люди довідалися про гру небожителів і пішли подивитися. Але ті, побачивши їх, зникли. Отут мавпа вилізла з галуззя і похвасталася своїм умінням. І дійсно, вона обіграла всіх. Її привели до царя. Цар скликав всіх найсильніших шахістів. Але розумна тварина легко розправилася й з ними. Тоді цар визволив з темниці одного з найсильніших гравців і пообіцяв, що відпустить його, якщо він виграє в мавпи. І дійсно, він три рази підряд обіграв мавпу. Як? Розгадка: Він їв банан під час гри, заважаючи мавпі думати.
 16. Батько, прийшовши додому, навіть не відкриваючи дверей у кімнату, зрозумів, що його дочка перебуває в кімнаті. Як? Розгадка: Наприклад, у неї на руці цокав годинник. Інших годинників у кімнаті не було.
 17. Чоловік підійшов до обриву і незабаром вмер. Розгадка: Він справляв малу нужду, потрапив струмком на високовольтні дроти, і його вбило струмом.
 18. Голі йдуть по Антарктиді вшістьох. Розгадка: Брати Голі відправилися в чергову експедицію.
 19. Чоловік після аварії корабля три роки прожив на плоту, маючи лише один радіоприймач. Як він не вмер з голоду? Розгадка: Слухав «Маяк», який вішав йому локшину на вуха, і був ситий цією локшиною.
 20. Брюс виграв гонку, але призу не одержав. Розгадка: Брюс - кличка коня.
 21. Удар, промах, ще удар, кров... Потім всі спокойно заснули. Розгадка: Убили комара, який напився крові.
 22. Посеред поля лежить мертва людина з ранцем за спиною. Розгадка: Парашут не розкрився.
 23. Двоє постукали у двері, їм відкрили, сказали кілька слів і захлопнули двері. Після цього вони просиділи під дверима ще годину, а потім пішли. Розгадка: Вони їхали в поїзді й хотіли пройти в сусідній вагон через вагон-ресторан, чого їм не дозволили. Найближча зупинка була через годину, і вони пройшли в потрібний вагон по перону.
 24. Чоловік прийшов у свій номер у готелі й влягся спати. Після того, як мимо проїхала машина, він виявив, що під ліжком лежить труп. Розгадка: Машина освітила настінний годинник - і чоловік зрозумів, що він стоїть. Отже, голосне цокання годинника лунало з-під ліжка. Заглянувши туди, він побачив труп.
 25. Він запитав: «Ти мене любиш?». Вона сказала «так» і вмерла. Розгадка: Вони - повітряні гімнасти в цирку. Він задавав своє питання, коли вона висіла під куполом, тримаючись зубами за поперечину.
 26. Біжить чоловік, а за ним юрба. «Hе бачити вам золота!» - кричить він і стріляє. Розгадка: Змагання з біатлону.
 27. Двоє, один із яких сліпий, обідали в ресторані. З'ївши м'ясо, сліпий запитав в офіціанта, що це за блюдо, а потім убив свого супутника. Розгадка: Колись сліпий, його син і цей самий супутник, зазнавши корабельної аварії, потрапили на безлюдний острів. Там супутник нагодував сліпого м'ясом сина, видавши його за м'ясо альбатроса й сказавши, що син сліпого впав зі скелі в океан. Почувши від офіціанта в ресторані, що ним було подане м'ясо альбатроса, і довідавшись смак цього м'яса, сліпий усе зрозумів.
 28. Директор холодокомбінату повісився під самою стелею в центрі величезного порожнього цеху. Як йому це вдалося? Розгадка: Він піднявся на величезну брилу льоду й почекав, поки вона стане.
 29. На палубі корабля, що стоїть в милі від берега, стояла дівчина. Раптом на палубу впала людська рука. Розгадка: Два брати закохалися в цю дівчину й посперечалися, хто з них швидше пропливе від берега до корабля - точніше, торкнеться рукою борта. Один із братів, бачачи що програє, відрізав свою руку і кинув на палубу.
 30. Хлопчик з дівчинкою прийшли у кафе, щоб випити соку. Дівчинка хоче одну склянку, а хлопчик - дві. Хлопчик підходить до стійки й замовляє п'ять склянок. Два з них залишає на стійці, а три приносить до столика. Навіщо він це зробив? Розгадка: Він сильно гаркавив і тому не хотів, щоб дівчинка почула, як він вимовляє «три склянки». Правда, незрозуміло, що перешкодило йому сказати «будь ласка, дві склянки соку для мене й одину для моєї дами». Не здогадався, напевно...
 31. Мотоцикліст врізався в стовп. Його несуть на носилках, а він у маренні повторює: «Добре, що навпіл! Добре, що навпіл!» Розгадка: Мотоцикліст - фізик, і радується він тому, що кінетична енергія всього лише mv^2/2, а не вдвічі більше.
 32. Чоловік прийшов на вечірку й випив небагато пуншу. Всі інші люди, що випили пуншу на цій вечірці, згодом померли від отруєння. Чому ж чоловік не вмер? Розгадка: Він пив пунш раніше інших - отруєні кубики льоду, покладені в пунш, ще не встигли розтанути.
 33. Чоловік йшов вниз по сходах будинку. Коли вимкнулось світло, він спустився ще на один поверх, після чого зрозумів, що його дружина тільки що вмерла. Розгадка: Чоловік відвідував у лікарні свою дружину. Вона очікувала операції на серце. Коли погасло світло, чоловік зрозумів, що електрика виключена, і запасний генератор чомусь не спрацював. Виходить, апарат «штучне серце», який підтримував життя його дружини, теж зупинився...
 34. На узліссі знайдено тіло чоловіка, одягненого тільки в плавки, ласти й маску. Найближча водойма в декількох кілометрах. Розгадка: Плавець був випадково захоплений у водоймі пожежним літаком, що гасив лісову пожежу.
 35. Він пішов у ліс і не повернувся. Розгадка: Сіренький козлик (або колобок).
 36. Чоловік пішов у ліс і не вернувся. Розгадка: Іван Сусанін.
 37. Чоловік ввійшов у ліс, і його не стало. Розгадка: Вирубали ліс...
 38. Чоловік їхав зі Швейцарії на поїзді. Якби він був у вагоні для некурящих, він би вмер. Поясніть ситуацію. Розгадка: Герой цього сюжету ледь не втратив зір, перенісши у Швейцарії складну офтальмологічну операцію. Коли поїзд увійшов в один із довгих альпійських тунелів, чоловік в першу хвилину подумав, що знову осліп. Для такого випадку в нього був заготовлений ціаністий калій, і він уже готовий був надкусити ампулу, коли раптом помітив у коридорі вагона вогник сигарети.
 39. Водій автомобіля включив радіо, послухав його хвилин п'ять, виключив, повернувся додому й звинуватив дружину в тому, що вона зраджує йому з його кращим другом. Як він здогадався? Розгадка: Водій наткнувся на шоу, ведучий якого телефонує й задає різноманітні питання. Один із дзвінків був зроблений по номеру (що пролунав в ефірі) телефону, що перебуває в спальні водія, а трубку зняв його друг.
 40. Яскравий спалах - і чоловік вмер. Розгадка: Він працював у цирку приборкувачем левів і виконував свій коронний номер: засунув голову в пащу лева. У цей момент хтось із сидячих близько глядачів навів на арену камеру й зробив знімок. Фотоспалах засліпив лева, він відразу закрив пащу і перекусив приборкувачеві шию.
 41. Посеред літа в чиказькому парку знайдено труп. Череп розтрощений, на тілі багато ушкоджень, але причина його смерті - переохолодження. Розгадка: Бідолаха не мав грошей на переліт з Європи в Штати, але дуже хотів там побувати. Тому він забрався у відсік шасі реактивного лайнера. Смерть від переохолодження наступила в польоті. Труп випав, коли літак випустив шасі, заходячи на посадку в аеропорті Чикаго.
 42. Жінка купує нову пару взуття, приходить на роботу і через деякий час вмирає. Розгадка: Вона працює асистенткою ілюзіоніста - у трюці, в якому її проштрикують ножами. Нове взуття мало вищий каблук. Фокусник не помітив цього, і один з його ножів проткнув асистентку насправді.
 43. Посеред океану стоїть комфортабельна яхта, а поруч із нею плаває шість трупів. Розгадка: Хазяї цієї яхти пострибали у воду з борта, забувши опустити мотузкові сходи. У результаті вони не змогли піднятися назад на борт і вмерли від переохолодження у воді. Інший варіант: сходи були спущені, але діставали до поверхні води тільки тоді, коли на яхті були люди. Після того як усі виявилися за бортом, яхти піднялась і сходи виявились поза межами досяжності людей.
 44. Музика змовкла, і вона вмерла. Розгадка: Вона - артистка цирку, канатоходка. Її коронний номер - ходьба по канаті із зав'язаними очами. Закінчення музики мало служити їй сигналом, що шлях завершений і можна зробити крок убік. На жаль, диригент циркового оркестру (варіант: соліст-скрипаль) зненацька занедужав, а його замінника забули попередити, тому він закінчив мелодію раніше, ніж артистка дійшла до кінця канату. У результаті вона впала з висоти й розбилася.
 45. Вітер стих, і він вмер. Розгадка: Цей чоловік був сліпим і до того ж був єдиним, хто врятувався під час корабельної аварії і потрапив на безлюдний острів. На щастя, на острові була прісна вода. Знайшовши один раз дорогу до води, чоловік закріпив біля джерела викинутий на берег корабельний дзвін і після цього спокійно гуляв по острову, орієнтуючись по звуках дзвону. Коли наступив повний штиль, вітер перестав розгойдувати дзвін, чоловік втратив орієнтування й у підсумку вмер від спраги.
 46. Лікар їхав у підземці й зустрів однорукого. Той вихопив пістолет і вистрілив у лікаря. Розгадка: Зав'язка цієї історії була досить давно. Троє приятелів, потрапивши на безлюдний острів після аварії корабля, для того щоб вижити і дочекатись рятувальників, домовилися про наступне: один з них (лікар-хірург) буде відрізати їм по черзі руки, які вони потім будуть разом з'їдати. На щастя, їх відшукали й урятували після другої відрізаної руки, але приятелі домовилися, що лікар теж відріже свою руку, із солідарності із друзями, але він цього не зробив.
 47. Дві американки розмовляли. Одна зайшла у ванну кімнату, а через п'ять хвилин вийшла і вбила іншу. Розгадка: Дія відбувається в будинку другої (вбитої) жінки. Чорношкірий (вибачте, афро-американський) друг першої жінки був убитий куклукскланівцями за кілька днів до описуваних подій. Зайшовши у ванну, вона випадково виявила серед брудної білизни господарки уніформу ку-клукс-клану, забруднену бризками крові. Там же неподалік валявся й пістолет.
 48. Чоловік відправився зі Сполучених Штатів у двотижневий круїз у Мехіко. Відразу ж після повернення він поїхав у наступний круїз - триденний, без заходу в які-небудь порти. Під час обох круїзів чоловік увесь свій час проводив у каюті, ні з ким не спілкуючись. У результаті він став багатший на 250 тисяч доларів. Розгадка: Цим хитрим способом турист ввозить контрабанду з Мексики. Під час першого круїзу йому принесли наркотики й кинули під двері каюти, а він сховав їх у самій каюті усередині кондиціонера. У наступному круїзі в нього була замовлена та ж сама каюта, а тому що заходів у порти не було, то не було й митного огляду. Витягнувши наркотики зі схованки, він зійшов на берег.
 49. Двоє німецьких шпигунів в 1944 році намагаються під виглядом американських туристів, що вертаються, в'їхати в Сполучені Штати. Один з них проходить прикордонний контроль безперешкодно, а іншого заарештовують. Розгадка: Справа в тому, що американці пишуть календарні дати не так, як прийнято в Європі, а роблять це у вигляді місяць - день - рік. Заповнюючи в'їзні документи, обоє шпигуни написали дати свого народження так, як вони звикли це робити, по-європейски. Наприклад, «30 липня 1920 року» було записано як «30/07/20». Але один із двох шпигунів народився першого січня, і це його врятувало.
 50. Людина вмирає у власному будинку від спраги. Розгадка: Будинком для людини служила яхта, у якій він робив навколосвітню подорож. Під час плавання по океані прісна вода закінчилася набагато раніше, ніж розраховував хазяїн.