Привіт, мене звати Лев Лукомський
я займаюсь розробкою веб-сайтів та ігор
..і записую в блог все що взбреде в голову :) Автор

Такабоні 3

 1. Два американських боксери б'ються на ринзі. Вони знають, що той, хто програв одержить 1000 доларів, а переможець - нічого. Після слабкого удару один з боксерів упав, суддя почав рахунок, але приз одержав інший. Як йому це вдалося? Розгадка: а) ударив суддю й був дискваліфікований; б) мав гирьку в рукавичці.
 2. У передмісті Парижа - кафе на вулиці. Туди сідає парубок. Хазяїн відразу дзвонить у поліцію: «У мене в кафе диверсант». Як він про це довідався? Розгадка: По парашуті.
 3. У супермаркет входить парубок, бере шматочок сиру, тулиться до колони й жує. Через якийсь час у магазин увійшов інший парубок, теж бере сир і, притулившись до іншої колони, теж жує. Перший подумав: «Я пропав!». Чому? Розгадка: Один розвідник подав іншому знак.
 4. До професора білої й чорної магії прийшов відвідувач і заявив, що має дуже дивну книгу: кожен, хто відкриває її, зникає. Професор хоче глянути на книгу. Відвідувач каже, що залишив її в секретаря. Вони виходять у приймальню. Секретаря немає, двері замкнені зсередини, на столі розкрита книга. Поясніть ситуацію, не залучаючи магії. Розгадка: Секретар переодягнувся відвідувачем.
 5. Щоночі навколо великого будинку ходить чоловік і розкидає камінчики. Навіщо? Розгадка: Доглядач стародавнього будинку рятує його від руйнування туристами.
 6. Щоб збільшити попит на картопляні ножі, одна фірма придумала спосіб, щоб вони швидко пропадали в господарки. Який? Розгадка: Ножі були розмальовані під лушпиння.
 7. У минулому столітті в одного французького письменника не було грошей на поїздку в Париж. Тоді він прийшов у поліцію, тримаючи в руках конверт, і у відповідь на питання, що в нього у конверті, сказав три слова. Після цього його швидко доставили в Париж за державний рахунок. Розгадка: Він сказав «Отрута для королеви».
 8. Жив-був хлопець Білл. У нього була Мері, яку він дуже любив. Одного разу, коли Білл поїхав у місто, вдарила сильна гроза. Коли Білл повернувся додому, він побачив розкрите вікно й лежачу серед уламків скла в калюжі води мертву Мері. Що сталося? Розгадка: Акваріум з рибкою Мері впав і розбився.
 9. Відомий шахіст Йоганн Цукерторт, один із трьох найсильніших шахістів світу свого часу, уклав парі із двома іншими (Стейніцом і Блекберном), які були сильніші за нього, що проведе з ними сеанс одночасної гри наосліп, набравши при цьому не менше одного очка. Цукерторт парі виграв, але не завдяки шаховій майстерності, а завдяки власній винахідливості. Як йому це вдалося? Розгадка: Він застосував прийом Мюнхгаузена: ходи одного передавав іншому.
 10. Як за допомогою хімічної реакції одержати електричне поле? Розгадка: Батарейкою.
 11. Контррозвідка затримала шпигуна. Було відомо, що секретні відомості «заховані» у записній книжці та на магнітофонній касеті з піснями. Але ніякі, навіть найретельніші дослідження записів у книжці, прослуховування касети на будь-яких частотах навіть за допомогою ЕОМ не допомогли розкрити секрет. Як же його виявити? Розгадка: Секретні відомості були записані олівцем на магнітній плівці та магнітним способом - в записній книжці.
 12. Герої п'єси Шекспіра «Сон у літню ніч» — ельфи та феї. Актори зазвичай грали в пишних середньовічних костюмах, щоб показати, що дія відбувається за старих часів. Але один режисер вирішив, що це неправильно. Феї та ельфи — персонажі народних казок, вони не мають бути розкішно одягнені. Суперечність: костюми повинні бути пишними, щоб здаватися стародавніми, і повинні бути простонародними. Як бути? Розгадка: а) частина плаття пишна, частина простонародна; б) грубі латки на ошатних платтях.
 13. У машинах для одержання рідкого гелію найважливіша деталь — детандер — вертикально стояча труба висотою біля трьох метрів і діаметром біля десяти сантиметрів. Одного разу в цю трубу впустили гумовий м’ячик, залізний болт та мідну гайку. Як діставали ці предмети? Розгадка: Налити води — м’ячик спливе. Болт дістати магнітом. Гайку заморозити у лід разом з мотузкою за допомогою рідкого азоту.
 14. Художникові І.С.Телятникову в 1942 році було доручено розробку ордена Олександра Невського. На ордені мав бути портрет полководця, причому такий, щоб відразу було ясно, хто це. Але не збереглося ні портретів, ні описів зовнішності великого воїна. Як бути? Розгадка: Художник намалював князя схожим на артиста Н.Черкасова, який виконував його роль у фільмі.
 15. Багато інкубаторських курчат гине в першу добу після вилуплення з яєць через відсутність рефлексу на місце розташування корму й води. Доводиться надіятись, що деякі з них випадково відшукають і те, і інше, а інші стануть їх наслідувати. Як зменшити втрати курчат? Розгадка: До новонароджених курчат підсаджують трьох чотириденних, у яких рефлекс уже вироблений.
 16. При протезуванні ніг дуже важливо, щоб штучна нога була точнісінько як жива. Здавалося б, зробити це нескладно — зняти зліпок з живої ноги й відлити по ньому штучну. Але так не виходить, тому що дві однакові ноги нікому не потрібні. Як же бути? Розгадка: Зліпок робиться у вигляді тонкої плівки, яка потім вивертається.
 17. Я зустрів її випадково. Я намагався її дістати, але вона заходила усе далі й далі. Я приніс її додому в руці. Поясніть. Розгадка: Скалка.
 18. По березі річки йшов не зовсім нормальний чоловік. У цей час у річці купався інший чоловік, цілком нормальний. Той що купався почав тонути і покликав на допомогу. Ненормальний спас його, причому за всіма правилами, але через деякий час врятований вмер від задухи. Що трапилося? Розгадка: Той повісив його на дереві сушитися.
 19. В одному НДІ ніяк не вдавалася одна хімічна реакція. Нарешті, її зміг провести один хімік. Але реакція виходила лише в тому випадку, коли він був один у лабораторії. якщо ж був ще хтось, реакція не йшла, як і в інших. Поставили кінокамеру — хімік робить все так само, як і інші, а реакція йде. Розгадка: Хімік наспівував, у пробірці виникав резонанс, і реакція йшла. При сторонніх він соромився співати.
 20. Летить зграя напильників з екватора на південний полюс. Що вони будуть робити, коли прилетять? Розгадка: Розташуються по силових лініях магнітного поля.
 21. Настоятель монастиря довідався, що один із ченців по ночах приймає в себе в келії жінок. Один раз увечері він прийшов до нього в келію, вони поговорили про життя, чернець показав настоятелеві свою колекцію трубок, особливо похвастався останньою знахідкою — унікальною трубкою. Потім настоятель попросив ченця принести чай. Випивши чай, настоятель пішов до себе. Ранком між ними відбулася дуже груба розмова, що закінчився фразою настоятеля: «Ви розпусник, і я відлучаю Вас від церкви!». На підставі чого це було сказано? Розгадка: Настоятель підклав ченцеві в постіль трубку з його колекції.
 22. У тісній хатинці зібралися за картковим столом канадські дроворуби. Усі курили. Ввійшов ще один, теж закурив і сів грати в карти. Через якийсь час він попросив відкрити вікно, тому що через дим не стало видно карт. Коли вікно відкрили, то цей дроворуб упав намертво. Що трапилося? Розгадка: У хатинці було напалено так, що хоч сокиру вішай. Дроворуб, що зайшов, повісив сокиру й сів грати. Коли вікно відкрили, сокира впала йому на голову.
 23. Чоловік приніс на берег ріки матрац, поклав на нього оселедець і пішов. Через якийсь час прийшов і забрав матрац. У чому справа? Розгадка: У матраці були клопи. Вони з'їли оселедець і пішли до води напитися, в цей час хазяїн забрав матрац.
 24. У будинку третій день горить світло у всіх кімнатах. Навіщо? Розгадка: До приїзду дружини чоловік спалює світло, ніби він всі вечори був будинку.
 25. Сильні удари, збуджені лементи, мелодійний дзенькіт і... тиша. Що трапилося? Розгадка: Зустріч Нового Року.
 26. Батько та син їхали на машині й потрапили в аварію. Батько не постраждав, а в сина виявилася зламана нога. Швидка допомога доставила обох у лікарню. Коли хлопчика доставили в операційну на візку, черговий хірург зблід і викрикнув: «Я не можу його оперувати, адже це — мій син!» Як Ви це поясните? Розгадка: Хірург — мати хлопчика.
 27. Стоїть пилосос, його труба заткнута рукавицею. Чому? Розгадка: Ловили комарів.
 28. У квартирі перебували троє: двоє грали в шахи, третій дивився. На хвилину згасло світло, а коли ввімкнулось, третій лежав на підлозі з ножем у горлі. Прибула міліція. Перший сказав, що коли згасло світло, він напружено обмірковував черговий хід і нічого не чув. Другий сказав, що коли згасло світло, він нагнувся підкласти папірець під ніжку стола, — він гойдався й заважав зосередитися — кров прилила до голови, і він теж нічого не чув. Розгадка: Вбивця — другий, тому що стіл на трьох ніжках не міг гойдатися.
 29. Жив-був один фермер. У нього були дружина й двоє дітей, крім того, на фермі постійно проживали покоївка та нічний сторож. Одного разу фермер зібрався в місто по справах. Їхати треба було на поїзді. Коли він уже зібрався, сторож підійшов до нього й сказав, щоб він не їхав, тому що він бачив сон, в якому поїзд зазнає катастрофи. Фермер був марновірний і не поїхав. Поїзд зійшов з рейок. Фермер звільнив сторожа. Чому? Розгадка: Нічний сторож не повинен спати.
 30. Популярний артист цирку прийшов додому після виступу, роздягнувся. Вішаючи одяг у шафу, подивився в дзеркало, жахнувся, потім взяв і повісився. Розгадка: Артист — карлик. Конкурент підпиляв ніжки шафи, і артист вирішив, що він виріс, отже, втратить роботу.
 31. Чоловік заходить у магазин, купує ковбасу й просить її порізати, але не впоперек, а вздовж. Продавщиця запитує: «Ви що, пожежник?» — «Так». Розгадка: Чоловік був у формі.
 32. На дачній ділянці виявили труп молодого чоловіка. Слідів і свідків немає. Викликаний на місце події поліцейський дістає з кишені ніж і починає його (труп) потрошити. Розгадка: Бере шматочки нутрощів для аналізу.
 33. Одного разу в 12 годині ночі двоє розхристаних чоловіків несли клітку, обмотану ганчірками, з-під яких доносилося гарчання. Що б це значило? Розгадка: Звіролови впіймали тварину для зоопарку й прийшли з ним у готель. Вночі звір став турбувати клієнтів, і звіроловам довелося віднести його на автостоянку й попросити нічного сторожа доглянути за кліткою.
 34. Одного разу один чоловік направився у книгарню. Підходячи до столу замовлень, він побачив знайому. Та, помітивши його, спитала: «Сто четвертий?». Він спочатку знизав плечима, а потім відповів: «Ні, сто третій». Про що розмова? Розгадка: З кишені в нього стирчав випуск «В допомогу радіоаматору» №103.
 35. Людина проходить по підвісному мосту перед тим, як під ним проїжджає машина. Чому? Розгадка: Від минаючих машин міст резонує, що загрожує його обривом. Людина розгойдує міст у протифазі.
 36. Довге, зелене, зі смугою, пахне ковбасою. Що це? Розгадка: Електричка Москва–Калуга.
 37. Їхали в одному купе Баба Яга, Чахлик невмерущий, дурний прапорщик і розумний прапорщик. На столі стояла пляшка пива, було дуже спекотно. Поїзд увійшов у тунель, в купе стало темно. Коли поїзд вийшов з тунелю, пляшки на столі не було. Хто її випив? Розгадка: Пиво випив дурний прапорщик, тому що інші — істоти нереальні і в житті не зустрічаються.
 38. Корабель зазнав катастрофи. Врятувалися два чоловіки, яких викинуло на безлюдний острів. За якийсь час, їх врятували. Після цього один з них отримує від іншого посилку, у якій міститься... рука. Він шле у відповідь телеграму: «Професоре, ви надіслали мені не ту руку!» В чому справа? Розгадка: Вони помирали з голоду. Один з них вмовив іншого відрізати руку (щоб з’їсти), обіцяючи відрізати свою, якщо вони врятуються. Але коли врятувались, то спробував обманути та надіслав руку трупа (з моргу).
 39. В одній лабораторії досліджували зв'язок між кукуріканням півня та напруженістю магнітного поля. Півня поміщали між полюсами електромагніта й подавали напругу. Півень кукурікав. Дослідники були близькі до відкриття. Приїхала комісія для вивчення феномена, до її приїзду добре підготувалися, але півень перестав кукурікати. В чому причина? Розгадка: Електромагніт був розбовтаний і затискав півневі голову. Перед приїздом комісії підтягли кріплення.
 40. Чорне-чорне на одній нозі. Що це? Розгадка: Одноногий негр.
 41. Чорне-чорне на двох ногах. Що це? Розгадка: Два одноногих негри.
 42. Чорне-чорне на трьох ногах. Що це? Розгадка: Рояль.
 43. Третій період фінального матчу по хокею із шайбою між збірними України і Швеції. Рахунок 1:1 нас влаштовує, а шведам потрібна лише перемога, для чого їм потрібно створити чисельну перевагу. Але всі гравці дуже коректні й надії на видалення немає. Вихід знайшла Тумба Юхансон. Який? Розгадка: Юхансона «пас» наш гравець, він став «пасти» іншого, зв'язавши в такий спосіб двох гравців і забезпечивши "чисельну перевагу".
 44. Мешканці приватного пансіону, у якому оселився американський фізик Роберт Вуд, підозрювали, що смажене м'ясо на сніданок господарка готує із залишків обіду, зібраних з тарілок. Через кілька днів Вуд представив незаперечні докази несумлінності господарки. Розгадка: Залишки м'яса Вуд посипав хлористим літієм, що зовні й на смак не відрізнимо від звичайної солі. Після заходу він спалив узятий шматочок і спостерігав за допомогою спектрографа червону лінію літію.
 45. Одним з видів бойових дій авіації є прикриття своїх наступаючих військ від можливого бомбардування супротивника. Винищувачі прикривають війська, літаючи на невеликій висоті й з малою швидкістю, щоб не витрачати багато пального. Але з появою супротивника вони опиняються в дуже невигідному становищі: у них немає запасу висоти й великої швидкості, що дуже важливо для успіху бою. А патрулювати на великій висоті не можна: можна не встигнути прикрити війська. Як бути? Розгадка: А.І.Покришкін розв’язав проблему так: винищувачі швидко знижувалися з великої висоти, а потім різко злітали нагору. У такий спосіб була й висока швидкість, і більша висота, і невелика витрата пального.
 46. Одного разу молодий художник взявся написати портрет старого некрасивого банкіра. Друзі попереджали його: дарма взявся! Якщо намалює схожим, банкір не заплатить, скаже, що портрет поганий. Якщо художник прикрасить його, старий скнара теж відмовиться платити, цього разу причепившись до відсутності подібності. Друзі виявилися праві. «Це не я, а якесь опудало!» — розлютився банкір і пішов, не заплативши ні копійки. Однак через кілька днів він знову з'явився в художника і насилу вмовив його продати картину за ціну, в десять разів більшу початкової. Розгадка: Художник повісив портрет на виставці під назвою «Скнара». Над жадібним банкіром потішалося все місто. Йому довелося викупити картину.
 47. З історії відомо, що англійський король Річард Левине Серце, вертаючись із другого хрестового походу, безвісті зник по шляху додому. Згодом з'ясувалося, що його полонив і ув’язнив у замку герцог Австрійський. Знайти Річарда взявся трубадур Блондель Нельський. Він дуже любив свого короля — лицаря й поета, з яким вони разом склали й проспівали чимало пісень. Але як знайти Річарда? Якщо розпитувати — можна постраждати самому. Виходить, що можна проїхати повз темницю, у якій мучиться друг, і не знати, що він — за стіною. Розгадка: Трубадур ходив і співав пісні, складені ним разом з Річардом і відомі тільки йому. Одного разу із підвалу він почув підхоплений приспів.
 48. Розслідування вбивства, зробленого на Місяці, проходить через день на Землі. Вбивця, що пробув на Місяці кілька днів, розраховує, що ніхто не зможе довести, що він був там, тому що через скафандр ніщо не зможе проникнути, а скафандр він знищив. Як викрити вбивцю? Розгадка: А.Азімов, «Співаючий дзвіночок». Слідчий кидає вбивці предмет. Той не встиг піймати його, тому що його м'язи відвикли від земної сили тяжіння.
 49. На космічному кораблі тельфіян, які харчуються винятково різними випромінюваннями, відбувся вибух ядерного реактора. У госпіталь у несвідомому стані доставлено кілька вцілілих членів екіпажу без яких-небудь фізичних ушкоджень. Як їх лікувати? Розгадка: Дж.Уайт, «Космічний госпіталь». Для тельфіян колосальна радіація — змушена обжерливість. Лікування — помістити їх у свинцевий контейнер (променева дієта).
 50. На планеті Планетат живуть надщільні птахи, які вільно літають у її літосфері й живуть тільки в ній, для них повітряне середовище рівнозначне вакууму. Вони вільно літають у корі планети й при цьому руйнують будь-які надміцні й надтверді фундаменти наземних споруджень. Сам будинок цілісінький, тому що птахи не літають у повітрі, але він розвалюється, тому що фундамент зрешечений птахами. Як бути? Розгадка: Ф.Браун, «Планетат — божевільна планета». Потрібно зробити легкий пористий фундамент, тоді птахи не зможуть через нього пролітати.