Привіт, мене звати Лев Лукомський
я займаюсь розробкою веб-сайтів та ігор
..і записую в блог все що взбреде в голову :) Автор

Такабоні 2

 1. Відомий ілюзіоніст і гіпнотизер абсолютно точно пророкує рахунок будь-якого баскетбольного матчу до того, як він почнеться. Розгадка: Рахунок до гри дорівнює 0:0.
 2. Джон вирішив піти підстригтися. У місті було тільки 2 перукарні. Заглянувши через вітрину в одну перукарню, Джон жахнувся: на дзеркалах пил, на підлозі - волосся. Сам перукар неголений і підстрижений абияк. Заглянувши в іншу перукарню, він побачив, що на дзеркалах ні порошини, підлога чисто підметена, сам перукар акуратно підстрижений і гладко виголений. Але щось у цій перукарні йому не сподобалося, і він зволів постригтися в першій. Розгадка: Перукарі стрижуть один одного.
 3. Він зробив крадіжку, і хоча всі про це довідалися, його не засудили. Розгадка: Легенда про Прометея.
 4. У диліжансі їхали молоде подружжя й кюре, що сидить напроти них. Коні різко брикнулись, чоловік звалився й головою догодив кюре в живіт. Оправившись, кюре поштиво подякував молодій дружині. Розгадка: За те, що не наставила чоловікові роги.
 5. На одній одеській вулиці було три кравецькі майстерні. 1-й кравець рекламував себе так: «Найкраща майстерня в Одесі!». 2-й: «Найкраща майстерня у світі!». Третій переплюнув їх обох. Розгадка: «Найкраща майстерня на цій вулиці!».
 6. Пограбовано ювелірний магазин. Директора знайшли на порожньому горищі підв'язаним до балки на стелі. Поліція встановила, що грабіжник - сам директор. Як він міг без сторонньої допомоги прив'язати себе до балки? Розгадка: За допомогою куба сухого льоду. Лід розтанув (випарувався).
 7. Аварія в ліфті. Застрягли четверо чоловіків. Троє засмучені, один задоволений. Розгадка: Наприклад, двієчник задоволений тим, що спізниться в школу.
 8. На мосту відбулося самогубство за допомогою пістолета, але пістолета поруч не виявили. Куди він подівся і як? Розгадка: А. Конан Дойл. «Таємниця мосту Тор». До пістолета була прив'язана мотузка з каменем, який затягнув його в річку.
 9. Чоловік йшов по незнайомому місту й раптом накинувся на жінку, що проходила мимо, і на очах у перехожих, що осторопіли, задушив її. У міліції з'ясувалося, що це - його дружина. У результаті слідства й суду чоловік був виправданий і випущений на волю. Розгадка: Багато років тому вона інсценувала своє вбивство власним чоловіком, у результаті чого вона зникла (труп не знайшли), а чоловік відсидів строк. За одне вбивство два покарання не накладають.
 10. На одному з ленінградських перехресть чергував Гаїшник, що брав хабарі у вигляді склянки горілки із закускою. До нього підіслали міліціонера. Замість штрафу Гаїшник «піддався на вмовляння піти пообідати». У найближчій забігайлівці переодягнений міліціонер замовив йому й собі по склянці горілки із закускою. Після того, як вони випили, міліціонер показав своє посвідчення й повів Гаїшника у відділення. Але там виявилося, що п'яний тільки переодягнений міліціонер. Розгадка: Знайома буфетниця завжди наливала Гаїшнику воду.
 11. Ковбой зайшов у бар і попросив у бармена склянки води. Не кажучи ні слова, бармен вихопив через пояс пістолет і пальнув вгору. Ковбой сказав «спасибі» і пішов. Розгадка: Ковбой ікав, а від переляку перестав.
 12. Він і вона в червоному. Хто вони? Розгадка: Сірий Вовк і Червона Шапочка.
 13. Американець Чарльз Сембрі був розлючений, коли через 20(!) років з'ясував, що чує без слухового апарата краще, ніж з ним. Він відправився із претензіями до лікаря, який рекомендував носіння апарата, але лікар розлютився не менше Сембрі. Розгадка: Хворий носив апарат на здоровому вусі.
 14. На одному з відділень ферми різко погіршилася якість яловичини. Фермер не розібрався сам, запросив фахівців, але обстеження нічого не дали: всі норми виконувалися неухильно. Розгадка: Фахівці були на фермі вдень, а по ночах поруч репетирувала рок-група. Тварини переживали стрес, в результаті чого зростала лужність м'яса. Аналогічний випадок описано в «Дітях капітана Гранта»: по словах Паганеля, «смачне м'ясо довго лежало, а несмачне - довго бігло».
 15. Дама дивилась з вікна поїзда Ленінград-Вільнюс на пропливаючі поля, ліси, луги й, ні до кого конкретно не звертаючись, сказала: «Цікаво, ми ще в Латвії чи вже в Литві?». Литовець, який сидів поруч, відклав книгу й хвилину дивився у вікно. За вікном поля, луги... «Ми вже в Литві», - впевнено сказав він. Розгадка: У Литві всі корови рудої породи.
 16. Він ходив, але взуття не зношував. Я вирішив йому допомогти, але зробив тільки гірше: тепер він навіть із моєю допомогою не може ходити. Розгадка: Будильник.
 17. До хворого ввечері приходили робити уколи, після яких він спокійно засинав. Одного разу вночі, після уколу, задзвенів телефон і в ту ж мить чоловік вмер. Розгадка: Убивця залишив на плиті киплячий стерилізатор, який через деякий час залив газ. Серед ночі задзвонив телефон, від проскоченої іскри газ вибухнув.
 18. Чим сильніше його б'ють по голові, тим краще він виконує свою функцію. Розгадка: Цвях.
 19. Хтось подзвонив у поліцію й повідомив, щоб вони поцікавилися Джоном К. Прибувши до Джона К. додому, поліція виявила його мертвим. Обстеживши труп, поліція виявила тяжкі тілесні ушкодження. Але квартира була в повному порядку, ніяких слідів боротьби й насильства не було виявлено. Розгадка: Водій, збивши вночі перехожого, по документах визначив його адресу й те, що він був самотній, і відвіз його додому.
 20. Раптом за стіною почулися оплески, які стихли тільки після вбивства, що закінчилося порятунком. Розгадка: Ловили й убили моль, врятували речі.
 21. Висить груша - не можна з'їсти. Розгадка: Ялинкова іграшка.
 22. По гірській дорозі на величезній швидкості мчиться машина Гаррі, за нею кілька поліцейських машин. Звернути нікуди - праворуч скеля, ліворуч провалля. Раптом із-за повороту показалась ділянка дороги, і в Гаррі завмерло серце: прямо посередині дороги ріс дуб. Машина не зможе пройти, не зачепивши його. Як бути? Розгадка: Дуб ще маленький, тільки пробився крізь асфальт.
 23. Неприборканий Гаррі вирішив пограбувати ювелірний магазин. Магазин розташований по середині дуже довгої вулиці, на якій зупинка транспортних засобів заборонена. Час пограбування перевищує проміжок часу між обходами патруля на вулиці. Якщо патруль виявить машину, Гаррі буде піймано. Без машини піймати його ще легше. Гаррі завжди працює один. Вертоліт, каналізація, переодягання та ін. відпадають. Як бути Гаррі? Розгадка: Гаррі приїхав на мотоциклі й затягнув його в магазин.
 24. Щоб пограбувати банк, Гаррі викрав найшвидшу машину. Поставив її щільно до стінки банку, тим самим заблокувавши праві дверцята. Ліві двері він не став замикати. Пограбувавши банк, він вийшов і побачив, що впритул до його машини стоїть вантажівка, яка заблокувала ліві дверцята. Водія немає, ключів теж. Із-за рогу з'явилася поліція. У нього всього 4 секунди. В одній руці пістолет, в інший - мішок із грошима, але він все-таки встиг виїхати. Розгадка: Машина була без верху.
 25. Підходячи зранку до будинку, розшукуваний поліцією злочинець Гаррі віч-на-віч зіштовхнувся з поліцейським інспектором, і вони розбіглися в різні сторони. Розгадка: Інспектор ішов від дружини Гаррі.
 26. Гаррі повернувся з відрядження. Піднявся по сходах, постукав у двері. Йому відкрила дружина. Побачивши її, Гаррі накинувся на неї з кулаками й лементом: «Ах, ти, ...! Ти зрадила мені з Лисим Джоном!» Розгадка: Гаррі прийшов до Лисого Джона.
 27. Гаррі втік з в'язниці. Він ішов по дорозі й раптом спереду, в 200-х метрах, побачив поліцейську машину і... помчався їй назустріч. Розгадка: Гаррі пробіг по мосту й завернув у ліс.
 28. Після закриття банку із шафи виходить горезвісний Гаррі, відмичкою відкриває кабінет директора... Ранком з юрбою відвідувачів залишає банк. І так цілий тиждень... Розгадка: Так Гаррі надійно ховається від поліції.
 29. Чоловік сидів в кімнаті й трусився від страху. Раптом він підхопився й побіг, голосно викрикуючи... Розгадка: Учень на уроці боїться, що його запитають. Двенить дзвінок...
 30. Стоїть «це». Іде мимо «цього» баба і каже: «Баба-Яга». Іде солдат, дивиться і каже: «Наполеон!». Іде дівчина, подивилася і каже: «Роксолана!» Що «це»? Розгадка: Дзеркало.
 31. Альпініст впав у прірву. Його друг, виявивши пропажу, кричить: - Вася, ти живий? - Так! - Цілий? - Так! - Руки-ноги цілі? - Так! Розгадка: Вася ще летить.
 32. На підвіконні дев'ятого поверху двоє цілуються. Хто це? Розгадка: Голуби.
 33. Чоловік випускав на вулицю щурів і мишей. Його звільнили. Чому? Розгадка: Мишолов забезпечував себе роботою.
 34. Великий пароплав «Великобританія» після ремонту не зміг вийти з доку. Чому? Розгадка: Після ремонту він став ширший, ніж вихід з доку.
 35. Інтерв'ю із близнюками: - Ви брати? - Так! - Народилися в один день? - Так! - Ви двійнята? - Ні! Розгадка: Вони трійнята.
 36. Пілот повідомляє по радіо диспетчерові: «У баках немає ні краплі пального!». Диспетчер: «Тримайтесь! Використовуйте всю свою майстерність! Ми постараємося допомогти вам!» Жертв не було. Як вдалося врятуватися? Розгадка: Літак ще не злетів.
 37. Офіціант у ресторані необережно хлюпнув бульйоном на штани клієнтові. Вибачаючись, офіціант повів відвідувача в підсобку, побризкав на пляму чистою водою, потім висушив вентилятором. Пляма зникла. Як? Розгадка: Бульйон був чистою водою.
 38. Чоловік ввійшов у ліс, і його не стало. Куди він зник? Розгадка: Ліс вирубали.
 39. Будинок палав смолоскипом. Пожежу не зупинити. Але чоловік спокійно ввійшов туди і його ніхто не зупинив. Чому? Розгадка: Випробування пожежного спорядження.
 40. Ідучи по сліду злочинців, інспектор поліції зайшов у шаховий клуб. Оцінивши ситуацію, він сказав своїм помічникам: «Затримаєте тих двох!». Як він впізнав злочинців? Розгадка: Наприклад, на дошках не було королів.
 41. Щодня, приходячи з роботи додому, чоловік не доїжджає до свого 9-го поверху, а виходить на 6-му, а далі йде пішки. Розгадка: Карлик не дістає до кнопки «9».
 42. Щодня чоловік піднімається на 5-й поверх пішки. Розгадка: а) дуже товстий, не входить у ліфт; б) немає ліфта; в) ліфт не працює; г) не хоче.
 43. Колишній моряк помістив у газеті оголошення: «За невелику плату висилаю надійний засіб проти морської хвороби». Через якийсь час його заарештували, хоча він нікого не обдурив. Розгадка: Він посилав усім рецепт: «сидіть в будинку».
 44. Чоловік купив в касі квиток на електричку й... викинув його. Розгадка: Глухонімий дізнавався дату.
 45. Два чоловіки ввійшли в кімнату, побачили вбивцю, його закривавлену жертву, обмінялися думками й спокійно вийшли. Розгадка: Відвідувачі обговорювали картину «Іван Грозний і син його Іван».
 46. Письменник закінчив речення, поставив крапку. Роман «Неходжена стежка» був закінчений. Раптом він схопив рукопис, і «Неходженої стежки» не стало... Що сталось? Розгадка: Письменник змінив назву.
 47. Дев'ятикласник виходить із великого будинку. Несе в руці предмет. назустріч йому інший. Запитує: «Шість?» - «Ні, сім!» Про що розмова? Розгадка: Про гітару.
 48. У парку на лавці хтось залишив котлету з їдальні. Прилетів горобець, сів на котлету, поклював-поклював і полетів, залишивши пів-котлети. Чому не доклював? Розгадка: Півкотлети - хліб, а півкотлети - м'ясо.
 49. Горобець сів на котлету, що хтось залишив на лавці. Раптом з'являються троє невідомих і проганяють його. Вони побачили котлету, але, хоча були голодні, не стали її їсти. Розгадка: Горобець - прізвище людини.
 50. У басейні для судномоделей забили вікна. Чому? Розгадка: Зацвіла вода.