Всі веб-майстри знають, що для того, щоб вставити символ копірайту «©» на веб-сторінку, потрібно написати © або © або ©. Або ще хитріший спосіб - вставити цей символ натиснувши Alt+0169 ;)
Перші три способи, це фактично одне й те саме - вставляється посилання на двобайтний юнікодний символ. А двобайтна таблиця це ж тобі не хрум-хрум - це 216 = 65.536 символів!

 

Коли я взнав про цю можливість, то захотів взнати які ж символи можна вставити взагалі (словом, захотілось повимахуватись :)). Тобто виникла потреба переглянути таблицю юнікоду і подивитись що ж це за такий фрукт. Зайшов на unicode.org - там можна подивитись окремими частинами... Подальші пошуки теж нічого не дали. Тоді я згенерував таку таблицю самотужки. Ось вона:

 

Всю таблицю я розбив на 7 частин по 10.000 символів в кожній. Всі найголовніші символи є в першій частині, інші частини практично пусті - там, як я підозріваю, китайсько-японські символи яких ми не бачимо. Якщо гарно приглянутись, то можна знайти дійсно досить ориґінальні символи - стрілочки, смайли, картинки, математичні знаки, знаки зодіаку...

Взагалі це все я робив виключно для себе, але думаю ця інфа буде корисною і для інших девелоперів. Знайшовши потрібний символ можна дізнатись його десятковий код додавши цифри у верхній і лівій лінійках (див. скріншот). Дізнавшись код символу можна прописати його на сторінці у вигляді «символовставки», наприклад ⇉ як на скріншоті, або скопіпейстити на сторінку сам символ, якщо кодування сторінки utf-8.

Увага! Якщо переглядати таблицю в Internet Explorer, то там видно дуже мало символів, фактично тільки символи із windows-1252 і cp866. Чому не показуються інші символи? Можливо IE6 не може знайти підходящого шрифта? А може це тільки в мене такий глюк? Я ще це не досліджував, зараз часу на це немає, надіюсь хтось просвітить мене в коментарях на рахунок цього.
Тому рекомендую переглядати таблицю в FireFox, Opera, або в інших достойних браузерах.

P.S. Для того щоб вставити символ, якого немає на клавіатурі є одна хороша тулза у віндовсі - Start → Programs → Accessories → System Tools → Character Map