Колись я писав як переробити українську розкладку клавіатури для Windows XP, але часи змінюються, віндовси покращуються, і нарешті вже додумались поставити апостроф на кнопочку нижче Esc`ейпа ..але всеодно цього Мало, тому я розкажу як переробити розкладку клавіатури під свої потреби на Windows Vista та Windows 7.

 

Проблема:

 

  • Багато людей мають на комп'ютері українську, російську і англійську розкладку клавіатури. Оскільки розкладок є аж 3, то між ними важче переключатись, ніж якби було 2. Російський алфавіт майже повністю дублює український, крім букв ы, ё, э, ъ. Крім того, хто не часто набирає тексти на російській, а користується нею досить рідко, наприклад тільки для пошуку в гуглі, то актуальною є лише буква ы. Висновок - можна переробити українську розкладку щоб можна було писати ці знаки і витерти нафік рос. розкладку.
  • Деяких потрібних літер, якими ви часто користуєтесь, немає на стандартній розкладці. Особливо бракує букви «Ґ».

Вирішення:

1. Готові розкладки.
В інтернеті легко знайти одну, але дуже чудову розкладку - Українська розкладка клавіатури з символами Unicode для систем Unix (X.org), Mac OS X та Windows XP/Vista/7, ось як вона виглядає:

Все є, навіть немає до чого придертись :) Вводити додаткові букви дуже просто, для цього використовується правий alt. Наприклад, щоб ввести «ы» натискаємо правий alt + і, а щоб ввести три крапки «…» натискаємо правий alt + shift + .

2. Редагувати розкладку програмою Microsoft Keyboard Layout Creator.

Якщо все ж таки чогось не вистачає на розкладці, про яку я писав вище, то можна скористатись програмою Microsoft Keyboard Layout Creator, яка прийшла на зміну старій програмі Keyboard Layout Manager. За допомогою MSKLC можна відредагувати будь-яку кнопку і отримати повний контроль над своєю клавіатурою. Ось як воно виглядає:

..Тож якщо ви прочитали цю статтю і у вас ще є російська розкладка в треї - ви знаєте що потрібно робити :)