Тепер в табличці utf-8 символів появились такі можливості:

  • Направляючі - щоб краще було видно як символ лежить в клітинці. Також зробив виключалку направляючих, оскільки вони деколи гальмують на Firefox та й можливо не всім знадобляться.
  • Обрахунок коду символу по кліку на ньому - Тепер не треба додавати чисел зліва і зверху.

Також я перейменував з «Таблиця юнікоду» на «Таблиця UTF-8 символів», хоча різниця невелика, але так правильніше бо я генерую utf-8 символи а не записи типу U+xxxx.

Табличка тепер працює на IE7-9, FF, Chrome - так що можна подивитись як символи виглядають на різних браузерах. Скажу зразу, що найкращий в тому плані Firefox бо відображає найбільше символів, за ним іде ослик, ну а хром хромає поки-що...

Багато яких символів можна використовувати в дизайні вже сьогодні - це всякі стрілочки, галочки, трикутнички і таке інше. Гарний приклад це прикрашання кнопок як тут. Також можна використати в любому іншому місці, де можна замінити графіку на символ - це збереже 1 реквест, крім того це буде векторне зображення.

Колись я думав що юнікодних символів є 216 = 65356, але почитавши вікі виявилось їх є набагато більше. Наприклад в кодуванні utf-8 може бути до 231 символів, хоча реально зараз там є не більше за 221. Я собі згенерував табличку на 50 сторінок (по 10.000 символів на кожній сторінці) і переглянувши усі сторінки побачив що:

  • Найцікавішими є перша і перша частина другої сторінки
  • на наступних 5-ти сторінках йдуть переважно всякі китайсько-японсько-корейсько-фігзначиї символи
  • потім до сторінки 20-ї ще де-не-де якісь символи трапляються, але це рідкість
  • далі невинна пустота

Тому я залишив лише 7 сторінок - як і було раніше.