Деколи треба допомогти другу/подрузі поставити якусь програму на комп'ютері, або вирішити якусь проблему.. І якщо в обидвох є безлімітний інтернет, то це можна зробити по "ремоуту", не відходячи від власного комп'ютера. У віддаленому керуванні є така особливість, що тобі приємно лазити на чужому комп'ютері, а комусь - дивитись за "рухами маестро" :)

Колись для цих цілей я використовував популярну програму RAdmin. В ній просто вводиш IP комп'ютера свого друга, питаєш який в нього пароль і під'єднуєшся без проблем. Але сьогодні дуже мало в кого є зовнішнє IP і недостатньо просто вказати IP, бо у всіх комп'ютрерів тієї мережі ззовні може бути одна й та сама IP. От наприклад наша мережа - я маю IP - 192.168.44.169, а ззовні, як показує whatismyip.com, в мене 195.42.130.14. Крім того в мене є ще і домашня мережа яка працює через роутер... В такому випадку просто IP не вкажеш.

Дивно взагалі виходить - по асі триндіти можемо, а під'єднатись по radmin не можемо.. Але це тому що в аськи інша технологія. Фактично всі наші розмови йдуть через третій сервер, до якого наші комп'ютери можуть легко доступитись. Вирішення з RAdmin`ом теж полягяє в тому, що потрібно знайти інший комп'ютер із "білою" IP-адресою і встановити там radmin і настроїти його. І потім можна буде конектитись через цей "третій" комп. Але це ще треба знайти такий комп.. коротше кажучи - куча мороки..

І ось нарешті, я знайшов вирішення :) Це програма TeamViewer. Вона працює через якийсь їхній сервер, і ніяких IP-шок вказувати не треба. Програма цілком безплатна, якщо при інсталяції вказати Only for personal use. Тепер достатньо лише встановити на обох комп'ютерах цю програму і запитати в друга його ID і Pass, і все :)