Скачав недавно альбом Піккардійської Терції з порталу гуртом.ком і здавалось би - залишилось просто скопіювати папку до моєї музичної колекції. Але коли музики стає багато, то хочеться якось її впорядкувати. Тому я називаю папки гуртів, папки альбомів, файли треків певним чином, крім того медіа-теги мають бути заповненими. Власне про мої думки з приводу цієї стандартизації і вирішив написати статтю ;)
Кого зацікавила ця стаття читайте продовження - «Про те як привести файли до "нормальної форми"».

 

Стандартизація.

Як має називатись папка з гуртом?

Деякі гурти мають українські назви (Вова зі Львова, Жаба в дирижаблi, ...), деякі - англійські (NameLess, Pick-Up, ...), а деякі пишуться і так і так (Ot Vinta, Stelsi, ...). Тому коли шукаєш гурт в загальній папці, то треба подумати і згадати - "а на якій же ж мові названо папку гурту?"; крім цього, таке називання може призвести до помилок - може виявитись, що існує папка з гуртом на англ. мові і папка з гуртом на укр. мові. Тому я вирішив називати всі папки з гуртами українською мовою. Так, деякі назви трохи муляють зір (Вайт, Грін Грей, Зе Вйо, ...), але згодом таке приймається за належне. І дійсно - хай українські гурти називаються українською!

Як має називатись папка з альбомом?

Думаю найкращим варіантом буде - %Гурт% - %Рік% - %Альбом%. Спочатку гурт - тут вказую таку ж назву гурту як і в папки вище. Це потрібно для того, щоб коли альбом скопіюється на mp3-плеєр, або на мобільний телефон, то було ясно до якого гурту належить даний альбом. Звісно, можна було б на інших пристроях робити таку саму структуру - створювати для кожного гурту окрему папку, але на інших пристроях переважно менше місця - гігабайт чи два, і зручніше просто кидати папки альбомів, щоб потім не заморочуватись і не заходити в кожну папку з гуртом щоб подивитись які там є альбоми. Далі рік - таким чином ми зразу бачимо які альбоми новіші, а які старіші; крім того - можна відсортувати альбоми в порядку зростання або спадання років у файловому менеджері. Чому спочатку гурт а потім рік? Знову ж таки - для сортування, щоб спочатку сортувалось по гурту, а потім по році. І останнє - власне назва альбому.

Як має називатись трек?

Думаю найкращим варіантом буде - %Гурт% - %Заголовок%. Майже завжди спочатку ставлять номер треку, але я вважаю це зайвим. По-перше, номер трека і так має бути в медіа-тезі трека і всі нормальні програвачі будуть нормально сортувати треки в плейлисті за номером, а по-друге, так зручніше у випадку коли кидаєш окремі треки на інші носії (mp3-плеєри, мобілки) - тоді файли сортуються не по номеру трека, а по назві гурту, що є значно логічніше. І останнє - власне назва треку.

Як щодо інших файлів у папці альбому?

Часто у папці з альбомом є інші файли: обкладинки альбому, якась інформація, інші картинки. Щодо цього я строгих конвенцій не маю, адже файли в папці можуть бути різні. Якщо є картинка обкладинки, то називаю цей файл - cover.jpg чи cover.gif. Програвачі, як-от AIMP відразу підхоплять картинку альбому і будуть показувати її в інфо треку. Якщо є файл з якоюсь інформацією (там може бути вказано сайт гурту, опис альбому, опис якихось характеристик), то називаю його info.txt.

Чи обов'язково заповнювати медіа-теги?

Звичайно, хоча б ID3v1-теги мають бути заповнені. Вигода від цього очевидна - програми які працюють з цими файлами зможуть краще ними оперувати - будувати заголовок за спеціальними критеріями, висвічувати інформацію про трек, можливо запропонувати пошукати в інтернеті ще пісні цього виконавця, або такого ж жанру, тощо...