21 Листопада відбулася у львові чергова зустріч стартаперів - Lviv Startup Club Session 3.0, ура!

Цього разу вхід коштував 50 грн, але це не зупинило ~40-50 людей, які хотіли прийняти участь в цьому заході. А люди були цього разу дуже цікаві та компетентні. Кожен учасник, крім спаму, отримав горнятко "auction.ua" та красивий настільний календарик. До речі цього разу я не тільки слухав, але й виступав - презентував наш стартап «Швидкі оголошення», з чим себе і вітаю!

Але все попорядку :) Темою зустрічі було "Партнерство в стартапі", і я розкажу що мені найбільше запам'яталось з виступів доповідачів.

Руслан савчишин:

 • в робітників на роботу є 8 годин, у стартаперів - 10-12, а в звірів цілих 16 годин :)
 • у партнерстві головне не розподіл грошей, а розподіл цілей і обов'язків
 • середній поріг жадності у людей складає 20-30%

Андрій Павлів:

 • партнери мають любити один одного, і повинні перебувати у постійному пошуку синергії :)
 • потрібно думати про розлучення перед одруженням
 • щоб перевірити чи підходить людина як партнер - з'їздьте з ним у гори :)

Ростислав Чайка:

 • 5 простих кроків при пошуку партнера:
  1. Знайти
  2. Познайомитись
  3. Зацікавити
  4. Перевірити
  5. Домовитись
 • в хорошому стартапі є синергія - люди доповнюють один одного.
 • 4 ролі, які присутні в кожному стартапі:
  1. Програміст
  2. Дизайнер (креативщик)
  3. Продажник (людина яка може все продати)
  4. Маркетолог (стратегічні дослідження)
 • після 3-х невдалих спроб є ймовірність 95%, що 4-та буде вдала

Ізюминкою зустрічі став виступ Ярослава Максимовича, власника проекту auction.ua. Цей поважний дядько розказав багато цікавого про розвиток аукціону, про ефективність реклами, та порадив всім стартаперам робити SWOT-діаграмки. А також запропонував співпрацю стартапам, з яких вигода буде хоча б $20000.

Олександр Бондар розказав про Школу реалізації ідей, в якій я до речі був і всім, хто хоче вивчити Ruby on Rails рекомендую.

Далі пішли презентації стартапів та їх обговорення. Хочу сказати, що щодо нашого стартапу я отримав цілу купу порад та конструктивної критики, так що для мене ця зустріч була дуже корисною і можливо навіть вирішальною - адже виявилось, що з нашого навчального проекту може вийти досить цікавий та прибутковий стартап.

Тепер трохи критики.. На заході було дуже багато цікавих людей, я навіть познайомився з деякими (привіт ;) ), і для знайомлення відводився час (Speed networking), але всеодно зі всіма перезнайомитись не вийшло. А скільки цікавих і корисних знайомств могло б бути! Щоб вирішити цю проблему люди пропонували наступні солюшени:

 • зробити щось на зразок Speed dating. Хоча тими ж людьми це було визнано невдачною ідеєю, через велику кількість людей та малою кількістю часу.
 • хай кожен заповнить невеличку анкету з полем "про себе" на 140 символів :)

Так що така проблема є, і хотілось би, щоб вона була вирішена на Lviv Startup Club 4.0.

Хух, ну ніби згрубша все розказав. На наступний раз потрібно буде взяти з собою святковий настрій, адже наступна зустріч буде на Миколая :)