Викладую шаблон календарика-пинарика на 2011 рік з багатьма покращеннями в порівнянні з попередніми роками.

Я веду календарик-пинарик вже 2 роки і це один з небагатьох прийомів тайм-менеджменту який в мене прижився :) Тому хочу поділитись шаблоном та думками/досвідом з приводу його ведення.

Хто не знає що таке календарик-пинарик - це листочок де є всі дні всіх місяців і кожного дня треба викреслювати клітинку з прожитим днем. Це дає усвідомлення того, що день прожито, в цей момент зразу виникають думки "що я зробив в цей день?" і "що я буду робити в наступні дні?". Таким чином календарик так би мовити "пинає" тебе і спонукає більш практичніше проводити час.

Ну але це все в теорії :) А на практиці виникає така проблема:
після деякого часу, можна про цей календарик просто забути ..і успішно його закинути. Щоб цього не траплялось потрібно розмістити його на видноті. Особисто я приліплюю його скотчем на робочому столі перед комп’ютером просто під руками.

Ось мої календарики-пинарики за 2009-й та 2010-й роки:

Виявилось, що, крім спонукання до дій, календарик має ще інші корисні функції:

  1. Деколи я в клітинці позначаю найяскравішу подію дня. Таким чином потім можна взяти календарик в руки і подивитись Що і Коли відбувалось, погодьтесь - це корисно. Так само в клітинках місяця і року відзначаю найяскравіші події місяця і року. Як відзначаю? - 1-2 словами, позначкою чи малюнком.
  2. Планування. Якщо є якась важлива подія (день народження, важлива зустріч, …) можна зробити позначку олівцем в клітинці того дня коли це має статись. Чесно-кажучи я не часто таке практикую, але буває.

Як видно, перший календарик брудніший, бо він постійно був у мене під руками і забруднювався від них. Тому тепер я накриваю його якимись паперами. Також з тієї ж причини я його періодично "ламіную", тобто коли заповнив декілька рядків, то заліплюю їх прозорим скотчем - тоді ця ділянка стає захищеною від бруду і вологи.

Цього року в шаблоні календарика-пинарика я зробив такі нововведення:

  1. Переробив календарик на формат A3. Щоб було більше місця в клітинках для позначок. Тепер не треба мучитись щоб втиснути позначку в клітинку.
  2. Помістив цифри в лівий верхній кут. Таким чином цифра не заважає позначці.
  3. Тепер я закреслюю не цілу клітинку а лише цифру. Таким чином позначку добре видно і на ній немає ніяких ліній.
  4. Помістив номер місяця біля клітинки з місяцем. Для того щоб було швидше знайти місяць за його номером.
  5. Більша клітинка поточного року. Щоб можна було туди вписати більше яскравих моментів року.

Скачати шаблон календарика пинарика на 2011 рік можна з мого найпершішого допису.

Що ж, якщо ви ще не ведете календарика-пинарика, раджу скачати, розрдрукувати і спробувати. Можливо це покращить вашу мотивацію, організованість і тайм-менеджмент, як мені. Успіхів! ;)