Хочу розказати про дві дуже корисні речі, які дозволяють менше злитись сидячи за комп'ютером :)

 

Виключення кнопки Caps Lock на клавіатурі.

 

Кнопка Caps Lock задумувалась з благими намірами - щоб міняти регістр вводу. АЛЕ, не сталось як гадалось :). Клавіатуру проектували мабуть якісь ламаки і поставили цю кнопку між tab, shift і англ. буквою A. І тому ненароком попасти по заповітній клавіші caps lock стало простіше простого. Більшість і так нею не користуються, а якщо врахувати що дуже мало людей володіють сліпим набором і не дивляться на монітор коли друкують, то таким людям буде дуууже приємно побачити, що те, що вони писали протягом 5 хв. виявляється знаходиться у верхньому регістрі і їм доведеться все передруковувати. І якщо таке трапляється декілька раз в день, то ... це породжує злість, а від злості найчастіше страждають клавіатури :). Знаю одну дизайнерку, яка спеціально вирвала caps lock з клавіатури. Сама клавіатура в неї дуже гарна, але без одної клавіші виглядає оригінально :) Так що не все що гарне є таким же ж зручним.

Отож, хто вирішив відключити злісний Caps Lock, то для цього є дуже мирний і дієвий метод -
потрібно скачати і запустити цей reg-файл - disable_caps_lock.reg , і перезавантажити систему.
Для того, щоб відновити все назад є такий reg-файл - remove_scancode_mappings.reg.
Цей метод працює на Win2000, WinXP, Win2003 (можливо і на Vista, я не пробував...), на старих не працює.
Ще одна користь від відключення кнопки в тому, що її теоретично можна буде додавати в гарячі комбінації клавіш.

Відключення Autorun'у.

Одна проблема в тому, що коли запихаєш диск у хавальник системного блоку - гальмує вся система, бо спочатку розкручується диск, потім шукає на диску autorun.inf, потім запускає програму-автозапуск. Це все займає час, але не завжди потрібно.
Крім того, мені не дуже подобається, коли щось запускається без мого відома... Запихаєш диск, і тобі не треба того autorun'у, але всеодно - мусиш почекати 5 сек. поки запуститься програма, потім її виключити. Хоча, якщо відключити, то виникає зворотня проблема коли хочеш побачити autorun. Тоді доводиться заходити на диск, і якщо там не має autorun.exe, заглядати в autorun.inf, подивитись який файл стоїть на автозапуску, потім його знайти і запустити. Так, і таке буває...
Ще одна мулька - безпека. Є один хакерський трюк - якщо система запущена але залочена (тобто на екрані віконечко де треба пароль ввести), то можна запхати певний диск, запуститься autorun, який запустить певну програму яка перекине на правильний десктоп :) тобто обійде цей екран з паролями дуже просто. Ок, не буду вникати в деталі, але суть думаю зрозуміла.

Отже, щоб відключити автозапуск запускаємо cd_autorun_disable.reg,
Щоб включити - cd_autorun_enable.reg.


P.S. Автор не несе відповідальності за те, якщо у вас піде щось не так - злетить система, почнуться перманентні глюки або ще щось... Перед тим як запускати всякі reg-файли зі всяких підозрілих сайтів зробіть резервну копію реєстру. Як це зробити:

  1. Натискаємо Win+R, або заходимо в Start > Run...
  2. Вводимо regedit і натискаємо Enter. Має з'явитись вікно «Registry Editor»
  3. Вибираємо File > Export. Вводимо назву файлу. Тиснемо OK.