Баннер - це анімована або статична картинка у форматі GIF (JPG) або Flash, яка служить для рекламування певного сайту в мережі Інтернет.

Найбільш поширені формати баннерів - 468x60px, 100x100px, 88х31 (кнопка). Дані формати використовуються як при платному розміщенні, так і в більшості баннерних мереж. Особливістю GIF баннерів є можливість застосування анімації. Анімовані баннери володіють набагато більшою ефективністю, ніж статичні.

Як наголошувалося раніше, банери можуть бути статичними, анімаційними, або можуть бути виконані з використанням flash-технологій. Вартість виготовлення баннера залежить не тільки від його розміру, але і від використання технологій. Найбільш дорогими і ефективними є flash банери.

У сучасному світі Інтернет є окремим і самостійним джерелом інформації для мільйонів людей. Це створює сприятливі умови для розвитку Інтернет-реклами і дає нові можливості рекламодавцям для просування їх послуг і товарів. На сьогоднішній день найпопулярнішим і ефективнішим способом Інтернет-реклами сайтів є баннерна реклама.

Колись я робив баннери і можу похвастатись такими своїми роботами: