Про це вже і так багато написано, я тільки ще раз випишу факти про 8 березня:

 1. Сумнівна дата святкування:
  - в цей день також святкується єврейське свято Пурім
  - у Європі з 19 ст. це був день солідарності проституток
 2. Це "Радянське" свято:
  - започатковане соціалісткою-революціонеркою Кларою Цеткін
  - святкується це свято тільки на теренах СНД та в інших (пост-)комуністичних країнах типу Куби чи Лаосу
 3. Свято аніскільки не християнське, оскільки припадає на Великий Піст, коли не можна напиватись і весело галдіти.
 4. Кажуть що це "Міжнародний день" і що воно прописано в резолюції ООН, але це підла брехня і неправда - ось, почитайте цю резолюцію A/RES/32/142 на різних мовах і ви побачите що там немає жодної згадки про "8 березня". Там лише написано, що кожна країна може призначити своє свято «боротьби за права жінок» згідно своїми національними традиціями.
  Ну і насправді там ідеться не про день «жінок, весни, краси, і все таке», а власне про день «боротьби за права жінок» - за зрівняння чоловіків і жінок у правах. Тобто за задумом це не мало б бути таким весняно-романтичним святом, а навпаки - таким серйозним, я б навіть сказав, феміністичним святом.

Так що 8 березня - дурне москальське свято і взагалі нема чого його святкувати. А робити приємність дівчатам і жінкам треба щодня! І особливо весною :) Тому що весна приносить тепло і радість, а з ними і любов до всього прекрасного.. навіть не знаю як сказати :) але весна асоціюється з закоханістю, пробудженням почуттів і логічно - з жінками.

Я подумав які дати могли б бути замінником 8 березня:

 • 1 березня - день початку весни, пробудження теплих сил, і все таке :)
 • ~20 березня - день весняного рівнодення, цікава дата, день коли дійсно наступає весна, коли весна починає переважувати зиму
 • кожна неділя березня - вихідний день, більше часу, чому б не привітати дівчат/жінок :)

А от дійсно міжнародним жіночим святом без всяких "сумнівностей" є День Матері, який святкують у понад 50-ти країнах і цей день найбільше підходить для привітальних офіціозів.